Bye-Bye Bottom Line

3 July 2004

What if your current product sold for $0.039 per unit? What if you learned that a competitor was offering something superior to your product for $0.012 per unit?

That’s the essence of the situation reported by BuzzMachine in mentioning Skype.

Filed under:


  1. Mick    3 July 2004, 20:03    #